piątek, 10 sierpnia 2012

Michał Zieliński

Michał Zieliński (ut. 6 maja 1984 w Żernicy) – polski piłkarz, grający na pozycji napastnika w Koronie Kielce.
Michał Zieliński rozpoczynał piłkarską karierę w Concordii Knurów, w której seniorach grał przez cztery lata. Następnie przebywał na wypożyczeniu w Polonii Bytom, do której definitywnie przeszedł przed sezonem 2007/2008. W lutym 2010 roku podpisał kontrakt z Koroną Kielce, który początkowo miał obowiązywać od 1 lipca. Działacze obu klubów doszli jednak do porozumienia i Zieliński do świętokrzyskiego zespołu trafił jeszcze przed rozpoczęciem rundy wiosennej sezonu 2009/2010. W latach 2010–2011 przebywał na wypożyczeniu w GKS-ie Katowice. Następnie powrócił do Korony.
W reprezentacji Polski Michał Zieliński zadebiutował 14 grudnia 2008 roku, kiedy wystąpił przez osiem minut w wygranym 1:0 towarzyskim spotkaniu z Serbią.
Pod koniec 2008 roku selekcjoner reprezentacji Polski, Leo Beenhakker powołał kadrę na towarzyskie spotkanie z Serbią. Znaleźli się w niej głównie zawodnicy z ligi polskiej. Dawid Nowak, napastnik GKS-u Bełchatów kilka dni przed wyjazdem w meczu z Legią Warszawa mocno stłukł udo i musiał pozostać w domu. W jego miejsce został desygnowany Zieliński. 10 grudnia zagrał w drugiej połowie sparingowego spotkania z Antalyasporem. Dwa dni później zadebiutował w kadrze w towarzyskim meczu z Serbami, w którym pojawił się na boisku w 83 minucie, zmieniając Macieja Małkowskiego. Polacy wygrali 1:0 po ładnym strzale Rafał Boguskiego na początku drugiej połowy. Do tej pory był to jedyny występ Zielińskiego w reprezentacji.