środa, 18 lipca 2012

Walter Schachner

Walter Schachner (ur. 1 lutego 1957 w Leoben) - były piłkarz austriacki grający na pozycji napastnika. Podczas kariery piłkarskiej mierzył 180 cm wzrostu, ważył 80 kg.
W reprezentacji Austrii Schachner zadebiutował 5 grudnia 1976 roku w wygranym 1:0 spotkaniu eliminacji do Mistrzostw Świata w Argentynie z Maltą. W 1978 roku został powołany przez selekcjonera Helmuta Senekowitscha do kadry na ten Mundial. Na tym turnieju rozegrał 3 spotkania: z Hiszpanią (2:1 i gol w 10. minucie), z Włochami (0:1) i z RFN (3:2). Z kolei w 1982 roku był w kadrze Austrii na Mundialu w Hiszpanii. Na tym turnieju zagrał w 5 meczach: z Chile (1:0 i gol w 21. minucie), z Algierią (2:0 i gol w 56. minucie), z RFN (0:1), z Francją (0:1) i z Irlandią Północną (2:2). Od 1976 do 1994 roku rozegrał w kadrze narodowej 64 mecze i strzelił 23 gole.