piątek, 19 lipca 2013

Tomasz Kuszczak

Tomasz Kuszczak (ur. 20 marca 1982 w Krośnie Odrzańskim) – polski piłkarz, bramkarz. Reprezentant Polski Obecnie zawodnik Brighton & Hove Albion.
Wielokrotny reprezentant Polski w niższych kategoriach wiekowych, mistrz Europy U-18 w 2001 roku. W drużynie narodowej debiutował 11 grudnia 2003 w meczu z Maltą.
30 maja 2006 w towarzyskim meczu z Kolumbią przepuścił piłkę wykopaną spod własnej bramki przez kolumbijskiego bramkarza. Tym bramkarzem był Luis Enrique Martínez.
28 maja 2008 został powołany do kadry Reprezentacji Polski na Euro 2008, jednak 6 czerwca 2008 został z niej, z powodu kontuzji, wykluczony. Na jego miejsce został powołany Wojciech Kowalewski.
30 października 2009 dostał został powołany do kadry na listopadowe mecze z Rumunią i Kanadą, przez nowego selekcjonera Franciszka Smudę. 14 listopada w meczu z Rumunią (0:1) po półtorarocznej przerwie znowu stanął między słupkami Polskiej reprezentacji.
3 marca 2010 roku w meczu towarzyskim Polska - Bułgaria (2:0) rozegranym na stadionie Polonii Warszawa Kuszczak zagrał pełne 90 minut nie wpuszczając żadnej bramki.
8 czerwca 2010 roku w meczu towarzyskim Hiszpania – Polska rozegranym na stadionie w Murcji Kuszczak zagrał cały mecz, nie zachował czystego konta. Reprezentacja Polski ostatecznie przegrała to spotkanie 0:6.

(wikipedia)
Autografy 1-4 zostały zdobyte osobiście w czerwcu 2013 w Krakowie. Podpis na karcie Manchesteru United zdobyty został listownie kilka lat wcześniej.