piątek, 27 lipca 2012

Breno Borges

Breno Vinicius Rodrigues Borges znany jako Breno (ur. 13 października 1989 w Cruzeiro) - brazylijski piłkarz grający jako środkowy obrońca. Obecnie reprezentuje barwy klubu Bayern Monachium.
Breno był kapitanem drużyny Brazylii do lat 23. Gdy stał się podstawowym graczem São Paulo FC, podpisał 4-letni kontrakt z tym klubem w lipcu 2007 roku.
W grudniu 2007 został zatrudniony przez Bayern Monachium za sumę 18 milionów dolarów, podpisując czteroipółletni kontrakt z niemieckim klubem. Zadebiutował w nim, wchodząc z ławki rezerwowych 4 maja 2008 roku z Wolfsburgiem, meczu pamiętnym dla Bayernu. Zdobyli wtedy tytuł mistrza Niemiec Poza Bayernem, również Real Madryt i A.C. Milan były poważnie zainteresowane zatrudnieniem brazylijskiego talentu. Breno odmówił Realowi Madryt, ponieważ hiszpański klub zażyczył sobie badań kości młodego zawodnika.
Zawodnik był rekomendowany Bayernowi przez ich byłego gracza Giovane Elbera, który po zakończeniu piłkarskiej kariery został zatrudniony na stanowisku skauta bawarskiego klubu w Brazylii.
W styczniu 2010 roku został wypożyczony do 1. FC Nürnberg. Rozegrał tam do końca sezonu osiem spotkań.
W 2008 roku został powołany do kadry U-23 prowadzonej przez Dungę na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie, gdzie z reprezentacją Brazylii zdobył brązowy medal.
(wikipedia)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz