wtorek, 29 października 2013

Peter Loew

Peter Oliver Loew (ur. 1967 we Frankfurcie nad Menem) – niemiecki historyk, tłumacz, wykładowca wyższych uczelni, zajmujący się historią Polski.
Studiował w Norymberdze, Fryburgu Bryzgowijskim oraz na Wolnym Uniwersytecie Berlina na kierunkach: historia Europy wschodniej, slawistyka i teoria ekonomii.
W roku 2001 uzyskał doktorat na podstawie pracy o miejscowej kulturze historycznej w Gdańsku w latach 1793-1997. Od roku 2002 jest wicedyrektorem ds. nauki oraz pracownikiem naukowym Niemieckiego Instytutu Kultury Polskiej w Darmstadt
Loew zajmuje się historią stosunków polsko-niemieckich w czasach nowożytnych, historią regionu i miasta, szczególnie historią Gdańska i Pomorza Gdańskiego, a także historią mniejszości narodowych oraz aspektami kulturalnymi historii Europy środkowo-wschodniej w XIX i XX wieku.
W roku akademickim 2006/2007 otrzymał powołanie na stanowisko wykładowcy uniwersytetu w Moguncji, a od roku 2009 wykłada on na Uniwersytecie Technicznym w Darmstadt. Zajmuje się również tłumaczeniem książek z języków polskiego i angielskiego.
(wikipedia)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz