niedziela, 24 listopada 2013

Joanna Czarnecka

Joanna Czarnecka (znana także jako Ruda) - wokalistka polskiej grupy muzycznej Red Lips oraz wspołnie z Łukaszem Lazerą jej założycielka.
W 2011 roku wzięli udział w I edycji programu Must Be the Music. Tylko muzyka, gdzie dotarli do półfinału.
3 czerwca 2013 wydali singel „To co nam było”, który został napisany przez Rocha Poliszczuka. 8 czerwca wystąpili z tą piosenką w konkursie Trendy na festiwalu TOPtrendy 2013. Utwór stał się hitem, a jego teledysk w serwisie YouTube został odtworzony kilka milionów razy. Singel ponadto był notowany na 9. miejscu listy Polish Airplay Chart, najczęściej granych utworów w polskich rozgłośniach radiowych, oraz na wielu radiowych listach przebojów m.in. na 1. miejscu na liście w radiach RMF, ESKA, czy RMF MAXXX. Z kompozycją „To co nam było” grupa wystąpiła, 3 sierpnia na gali Eska Music Awards 2013, 24 sierpnia na Sopot Top of the Top Festival 2013 w koncercie 5 lat z Muzodajnią. Największe Przeboje Lata, a następnie dzień później podczas koncertu Lata ZET i Dwójki w Uniejowie.
17 września wydali swój kolejny singel „Czarne i białe”. Natomiast 8 października ukazał się ich debiutancki album To co nam było. Płyta znalazła się na 36. miejscu na oficjalnej polskiej liście sprzedaży. 6 listopada w Radiu Eska odbyła się premiera ich trzeciego singla „Zanim odejdziesz”.
(własne, wikipedia)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz