piątek, 28 czerwca 2013

Weronika Rosati

Weronika Anna Dolores Rosati (ur. 9 stycznia 1984 w Warszawie) – polska aktorka.

Znaczną część dzieciństwa spędziła w Stanach Zjednoczonych i Szwajcarii. W roku 1990 wróciła do Polski, gdzie uczęszczała na zajęcia taneczne i akrobatykę do Teatru Studio Buffo. W 2001 zadebiutowała rolą „Niki” w serialu Klasa na obcasach. W 2002 rozpoczęła naukę w prywatnej Policealnej Szkole Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich w Warszawie. W roku 2003 rozpoczęła studia na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi, które przerwała. W 2006 roku rozpoczęła naukę w Stella Adler Academy of Acting and Theatres w Los Angeles. W 2007 była słuchaczką Lee Strasberg Institute w Nowym Jorku.
Zagrała role w takich serialach jak M jak miłość, Samo Życie, Pitbull czy Majka. Ponadto zagrała wiele epizodów w zagranicznych produkcjach: Bullet to the Head, The Iceman, Luck, Spisek, Dom, Battle of the Year, Dame de pique, Last Vegas czy Stand Up Guys. W 2008 wystąpiła w teledysku do piosenki „Bless me” Raya Wilsona z albumu Propaganda Man, a w 2012 do piosenki Pati Sokół „This woman's work”. W 2010 była współproducentką filmu Piotrek trzynastego, w którym również wystąpiła.
W 2013 nominowana została przez Polską Akademię Filmową do Orła – Polskiej Nagrody Filmowej w kategorii Najlepsza główna rola kobieca za rolę w filmie Obława.

Wybrana filmografia: Pitbull, Obława, W ciemności, Piotrek trzynastego.
(wikipedia)

7 komentarzy: