niedziela, 14 października 2012

Andrzej Piaseczny

Andrzej "Piasek" Piaseczny (ur. 6 stycznia 1971 w Pionkach) – polski wokalista, autor tekstów i aktor, a także osobowość telewizyjna. Były członek zespołu Mafia, współpracował także z Robertem Chojnackim. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV.
W latach 1997-2010 występował w serialu Złotopolscy - grał postać piosenkarza Kacpra Złotopolskiego "Górniaka", wnuka Dionizego. Muzyczną karierę solową rozpoczął w roku 1998. W tym samym roku wystąpił w duecie z Natalią Kukulską śpiewając piosenkę "Jesteś blisko mnie", oraz solową "Znam drogę swą", do filmu Magiczny miecz - Legenda Camelotu. W 2001 reprezentował Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji w Kopenhadze - piosenka Too Long zajęła 20. miejsce. W roku 2006 wystąpił gościnnie w serialu Niania - grał samego siebie. Od 2008 roku artysta współpracuje z Sewerynem Krajewskim, który współtworzył m.in. płytę Spis rzeczy ulubionych.

Dyskografia: Mafia (wraz z zespołem Mafia), Gabinety (wraz z zespołem Mafia), Sax & Sex (wraz z Robertem Chojnackim), FM (wraz z zespołem Mafia), Sax & Dance (wraz z Robertem Chojnackim), Piasek, Popers, Andrzej Piaseczny, Jednym tchem, Saxophonic (wraz z Robertem Chojnackim), 15 dni, Spis rzeczy ulubionych, Na przekór nowym czasom - live (wraz z Sewerynem Krajewskim), W blasku światła (wraz z Stanisławem Sojką), To co dobre.
(wikipedia)

1 komentarz:

  1. wspaniała kolekcja! tylko pozazdrościć :-) też chciałabym autograf Andrzeja Piasecznego...powodzenia w zdobywaniu kolejnych :-)

    OdpowiedzUsuń